Sedmý a osmý den cyklotour „Na kole dětem“

11.06.2012 07:08

Po slovenské (cca 650 km) a jednodenní rakouské části zavítal peloton cyklotour „Na kole dětem“  na území České republiky, kde ho čeká 8 etap a zhruba 1100 km. Obě úvodní etapy (jedna s cílem v Brně, druhá „královská“ s plánovaným cílem na Pradědu) se sice nesly v duchu špatného počasí, ale co bylo hlavní, v duchu dobré nálady. Všechna města, která účastníci závodu navštívili, připravila pro cyklisty vřelá přijetí. Jak už bylo zmíněno, jedinou vadou na kráse má na svědomí počasí, díky kterému se pelotonu nepodařilo dobít nejvyšší horu Moravy Praděd (1492 m n. m.) Reportáže ze sedmého a osmého dne, vč.fotogalerií, najdete na:

http://www.nakoledetem.cz/projekt/cyklotour/reportaze/auf-wiedersehen-rakousko-vitej-cesko

http://www.nakoledetem.cz/projekt/cyklotour/reportaze/silny-dest-zastavil-peloton-pred-vrcholem

 

Cyklotour „Na kole dětem“ pokračuje následujícími etapami:

9. etapa (Bruntál – Rožnov pod Radhoštěm 147 km), 11. června 2012

Bruntál (8.00) – Leskovec nad Moravicí – Bohdanovice – Jakartovice – Mladecko – Hlavnice – Nový Dvůr – Štěbořice – Slavkov – Jaktař – Opava (10.00 – 10.30) – Raduň – Pustá Polom – Kyjovice – Zbyslavice – Olbramice – Klimkovice – Polanka nad Odrou – Stará Bělá – Nová Bělá – Hrabová – Vratimov – Havířov (13.00 hod.-13.30) – Václavovice – Sedliště – Frýdek Místek (14.30-15.00) – Staré Město – Baška – Pržno – Frýdlant nad Ostravicí (15.30-16.00) – Čeladná – Kunčice pod Ondřejníkem – Frenštát pod Radhoštěm (16.30-17.00) – Rožnov pod Radhoštěm (17.30 hod.)

10. etapa (Rožnov pod Radhoštěm – Svatobořice-Mistřín 136 km), 12. června 2012

Rožnov pod Radhoštěm (7.45) – Valašská Bystřice - Malá Bystřice – Vsetín – Rokytnice – Lhota u Vsetína – Liptál – Jasenná – Lutonina – Vizovice (10.30-11.00) – Zádveřice – Lípa – Želechovice nad Dřevnicí – Zlín (11.30-12.00) – Březnice – Bohuslavice u Zlína – Šarovy – Březolupy – Bílovice – Jarošov – Uherské Hradiště (13.30 hod.-13.45) – Kunovice – Ostrožská Nová Ves – Uherský Ostroh – Veselí nad Moravou (14.30 – 15.00) Bzenec – Vracov – Vlkoš – Kyjov (16.00-16.30) – Svatobořice-Mistřín (17.00)

11. etapa (Svatobořice-Mistřín – Třebíč 158 km), 13. června 2012

Svatobořice-Mistřín (7.30) –Šardice - Hovorany – Čejč – Čejkovice – Velké Bílovice - Podivín – Břeclav (9.30-10.00) – Poštorná – Valtice (10.30-11.00) – Sedlec – Mikulov – Březí – Dobré Pole – Drnholec – Litobratřice – Jiřice u Miroslavi - Damnice -  Miroslav (13.00-13.30) – Kadov – Dobelice – Vémyslice – Tulešice – Horní Dubňany – Dukovany – Mohelno - Březník – Náměšť nad Oslavou (15.30-16.00) – Vladislav – Třebíč (17.30)

12. etapa (Třebíč – Tábor 144 km), 14. června 2012

Třebíč (8.00) – Stařeč – Rokytnice nad Rokytnou – Římov – Bítovánky – Želetava – Zdeňkov – Nová Říše – Vystrčenovice – Zvolenovice – Telč (10.00-10.30) – Studnice – Hodice – Třešť – Jezdovice – Salavice – Pístov – Jihlava (12.00-12.30) – Hosov  – Pančava – Nový Hubenov – Hubenov – Sedliště – Strměchy – Olešná – Pelhřimov (14.00-14.30) - Starý Pelhřimov – Čížkov – Leskovice – Zlaténka – Kámen – Obrataň – Lejčkov – Kladruby – Chýnov – Zárybničná Lhota – Tábor (17.00)

13. etapa (Tábor – Plzeň 161 km), 15. června 2012

Tábor (7.30) – Všechov – Dražice – Drhovice – Oltyně – Opařany – Srlín – Bernartice – Křenovice – Podolí – Podolsko – Temešvár – Záhoří – Brložnice – Písek (9.30-10.00) – Malé Nepodřice – Dobev – Strakonice (11.00-11.30) – Virt – Střela – Katovice – Střelské Hoštice – Horažďovice – Třebomyslice - Pačejov - Strážovice - Žďár – Zborov – Plánice – Vítkovice – Kroměždice – Myslovice – Bolešiny – Klatovy (14.00-14.30) – Svrčovec – Dolany – Malechov – Švihov – Lhovice – Vřeskovice – Roupov – Skočice – Přeštice – Dolní Lukavice – Lišice – Předenice – Čižice – Štěnovice – Útušice – Radobčice – Plzeň (17.00)

14. etapa (Plzeň – Aš 177 km), 16. června 2012

Stříbro (9.00) – Těchlovice – Víchov – Krásné Údolí – Černošín – Planá (10.00-10.15.) – Chodová Planá – Skláře  – Mariánské Lázně (10.45-11.15) – Zádub – Závišín – Mnichov – Bečov nad Teplou – Teplička – Březová – Karlovy Vary (13.15-13.45)Jenišov – Hory – Nové Sedlo – Sokolov – Dolní Rychnov – Citice – Bukovany – Chlum Svaté Maří – Kaceřov – Hartoušov – Hněvín – Lesinka – Třebeň – Horní Ves – Horní Lomany – Hazlov – Aš (18.00)

Zpět